Transport drobnicowy – co to jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Transport drobnicowy – co to jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Kiedy mówimy o wysyłaniu kilkunastu, czy też nawet kilkuset paczek, które przeznaczone są do odbiorców w różnych krajach, to należy dobrze podejść do zorganizowania, aby nie ponieść strat. Koszty logistyczne nie mogą być zbyt wysokie, a więc w takim wypadku zdecydowanie sprawdzi się transport drobnicowy.

Co to jest?

Już sama jego nazwa wskazuje na to, ze dotyczy transportowania z punktu A do B ładunków o małych gabarytach. Zazwyczaj mamy tutaj do czynienia z wyrobami przetworzonymi i gotowymi, które bez większych problemów da się zapakować w opakowanie zbiorcze lub jednostkowe. Warto pamiętać o tym, że muszą one mieć wewnętrzną formę stałą oraz nie podlegają podziałowi podczas ładunku. Opakowania na transport drobnicowy są różne: worki, kartony, beczki itd. W przypadku skuterów, czy samochodów nie trzeba żadnego opakowania. Najważniejsze jest tylko to, aby dało się ładunek precyzyjnie zważyć i policzyć.

Jakie korzyści?

Wystarczy tylko prosty przykład mówiący o tym, że obecnie musisz dostarczyć kilka komputerów do Gdańska, podczas, gdy znajdujesz się w Warszawie. Nieopłacalne jest więc wysyłanie samochodu służbowego, czy też wynajmowanie osobnego auta z firmy transportowej. Dlatego też w takich wypadkach warto jest korzystać z tzw. linii drobnicowej, dzięki której znacznie łatwiej będzie Ci wysłać towar i nie poniesiesz przy tym wysokich kosztów. Warto wiedzieć, że w takich wypadkach płacisz wyłącznie za swój towar, więc jest to zdecydowanie korzystna opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *