Jak możesz sprawdzić wiarygodność wybranej firmy transportowej cz.2?

Jak możesz sprawdzić wiarygodność wybranej firmy transportowej cz.2?

W poprzednim wpisie poruszyliśmy temat najlepszych sposobów na sprawdzenie firmy transportowej. Teraz nadal kontynuujemy i przechodzimy do kolejnych kroków, które powinny być wdrożone, zanim ostatecznie zdecydujesz się na któregoś z przewoźników.

Nie lekceważ licencji

Wiele osób nie zwraca w ogóle uwagi na to, jakimi licencjami dysponuje dany przewoźnik i czy wolno mu w ogóle przewozić takie towary, które Ty chciałbyś zlecić. W tym wypadku wszystko można zweryfikować poprzez Biuro do Spraw Transportu Międzynarodowego. Jednakże, żeby tam cokolwiek sprawdzić będziesz musiał znać numer teczki BOTM jak i NIP.

Należy jednak zauważyć, że niestety trudno jest zweryfikować licencje kierowców od transportu krajowego. Jedyne co możesz w tym wypadku zrobić, to kontaktować się z organem, który rzekomą licencję wydał.

Sprawdzaj opinie na forach

Internet jest nieocenionym źródłem informacji z którego jak najbardziej warto jest korzystać. Oczywiście najlepiej jest zarejestrować się na forach branżowych, które cieszą się sporą popularnością i jest tam wielu użytkowników, którzy na bieżąco wymieniają się opiniami na temat danych firm transportowych.

Czasami to właśnie w taki sposób można pozyskać najwięcej informacji o danej firmie i na ich podstawie zdecydować się na korzystanie z usług lub też ich definitywne odrzucenie. Internet ma obecnie każdy, więc na pewno bez większych problemów powinieneś sobie ze wszystkim poradzić. Tym bardziej, że chodzi tutaj przecież o Twój biznes i pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *