Jak możesz sprawdzić wiarygodność wybranej firmy transportowej cz.1?

Jak możesz sprawdzić wiarygodność wybranej firmy transportowej cz.1?

Na rynku obecnie nie brakuje firm transportowych, które świadczą swoje usługi w rozmaitych zakresach. Warto więc dowiedzieć się na co konkretnie zwracać uwagę, aby wybrać absolutnie najlepszą z nich.

Rejestry przedsiębiorców

Jest to pewnego rodzaju podstawa, o ile zależy Ci na faktycznym i rzetelnym sprawdzeniu wybranej firmy. Bez większych problemów znajdziesz firmę w portalu informacyjnym Głównego Urzędu Statystycznego, czy CEiDG. Oczywiście znajdziesz ją tam tylko i wyłącznie wtedy, kiedy rzeczywiście jest zarejestrowana oraz legalnie wykonuje swoje usługi.

Nie warto w żadnym wypadku zaczynać współpracy z firmą, która nie działa legalnie, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów zostaniesz z niczym. Lepiej jest wybierać wyłącznie takich przewoźników, którzy działają od dłuższego czasu i mogą pochwalić się już jakimiś sukcesami.

Sprawdź w rejestrach dłużników

To również jeden z ważniejszych kroków, a informacji o dłużnikach należy szukać w BIG, czyli inaczej Biurze Informacji Gospodarczej. Co prawda w naszym kraju nie ma państwowej instytucji, która prowadziłaby spis dłużników, jednakże są 3 prywatne, w których można sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie firma tam nie figuruje. Przeważnie sprawdzenie kosztuje około 30 zł.

Dodatkowym punktem zaczepienia może być również Krajowy Rejestr Długów. Jeśli chciałbyś sprawdzić dane wybranego przedsiębiorcy jako konsument, to należy tam założyć płatne konto, za które opłata wynosi 13 złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *